Ostatně věřil jsem, že to je především to, za co mě klienti platí.

Ostatně věřil jsem, že to je především to, za co mě klienti platí.

To mě povzbuzuje a vzrušuje, když se těším na mnoho životů, které budu mít příležitost pozitivně ovlivnit v příštích 20 letech. Když se však ohlédnu zpět, nemohu si pomoci, ale myslím na věci, které bych si přál vědět, když jsem před více než dvěma desetiletími začínal svou kariéru.

Když se podívám zpět na svých více než 20 let jako profesionál v oblasti cvičení, cítím se šťastný, že jsem se mohl živit inspirací ostatních ke zdravému životnímu stylu. To mě povzbuzuje a vzrušuje, když se těším na mnoho životů, které budu mít příležitost pozitivně ovlivnit v příštích 20 letech. Když se však ohlédnu zpět, nemohu si pomoci, ale myslím na věci, které bych si přál vědět o kariéře profesionála v oblasti cvičení, když jsem před více než dvěma desetiletími začínal.

I když oceňuji zdlouhavý proces pokusů a omylů, který jsem zažil, doufám, že při sdílení některých poznatků, které bych si přál znát na začátku své kariéry osobního tréninku, posílím nové profesionály v oblasti zdraví a cvičení, aby vytvořili ještě větší celoživotní dopad.

Ať už uvažujete o tom, že se stanete profesionálem v oblasti zdraví a cvičení, nebo jste na začátku své kariéry, zde je 20 let poznatků, které můžete uplatnit v praxi již dnes.

Obchodní a marketingové dovednosti jsou kritické

Když jsem vstoupil do profese osobního tréninku, měl jsem dojem, že pokud budu hodně vědět o programování cvičení, mohl bych ve své kariéře dojít daleko. Rychle jsem však zjistil, že abych přilákal klienty, musel bych v davu vyčnívat.

Bojoval jsem s tím, dokud jsem nezjistil důležitost marketingu svých služeb, a to jak v posilovně, ve které jsem pracoval, tak pro místní komunitu. Pro mě to přišlo ve formě vytváření hodnotného, ​​konzistentního obsahu (včetně blogů, videí a místních rozhovorů) a jeho relevantnosti pro potenciální klienty v naší tělocvičně i mimo ni.

Musel jsem se pohodlně setkávat a mluvit s novými lidmi v tělocvičně i mimo ni. Také jsem se dozvěděl, že způsob, jakým vypadám, mluvím a jednám, je součástí osobní „značky“, takže jsem se musel rozhodnout, co chci, aby tato značka reprezentovala a koho přesně má přitahovat.

Jakmile jsem si vytvořil nějaké základy marketingu a dokázal naplnit svůj rozvrh, objevil jsem vrozená omezení směny času za peníze. Jako osobní trenér jsem byl placen pouze za odpracované hodiny. Každý z nás může za den pracovat samozřejmě jen tolik hodin. Pokud jsem někdy chtěl pomoci více lidem a vydělat více peněz, musel jsem přijít na to, jak lépe využít svůj čas.

Po léta můj příjem i dopad relativně stagnovaly. Ovlivňoval jsem stejný počet životů lidí a dostával jsem za to stejné peníze. Pokud jsem byl nemocný nebo klient odjel na dovolenou, nedostal jsem zaplaceno. Jak životní náklady stále rostly, přemýšlel jsem, jestli si budu moci dovolit zůstat ve své zvolené profesi.

Naštěstí jsem se obklopil mentory, kteří mi ukázali, jak využít své zkušenosti a znalosti k vytvoření jiných způsobů, jak vydělat a pozitivně ovlivnit životy. Naučil jsem se vytvářet a prodávat produkty, které by mohly pomoci tisícům lidí. Poté, co jsem se mnohokrát ucházel o to, abych se stal průmyslovým mluvčím, jsem byl nakonec přijat a našel jsem způsoby, jak zvýšit hodnotu svých služeb, abych mohl zvýšit své sazby.

Toto rozšíření mých obchodních schopností mi umožnilo nejen nadále pozitivně ovlivňovat mé současné klienty, ale nyní jsem byl schopen ovlivnit tisíce dalších. Hlavně jsem už nemusel přemýšlet, jestli budu moci v profesi zůstat.

Investice do dalšího vzdělávání jsou nezbytné

Když jsem začal s osobním tréninkem, byl jsem hrdý na znalosti, které jsem získal během svého čtyřletého studia v oblasti cvičení. Kromě toho jsem absolvoval roční stáž jako rezidentní trenér síly a kondice v olympijském tréninkovém centru v San Diegu v Kalifornii a získal jsem několik certifikací od vážených organizací. Co se ještě dalo naučit?

Odpověď? Mnoho!

Můj odpor k učení se od druhých v prvních letech výrazně brzdil můj kariérní růst. Teprve když jsem našel sílu přiznat si to, co jsem nevěděl, dokázal jsem přijmout proces rozvoje svých znalostí a přístupu.

Zjistil jsem, že čím více jsem byl ochoten se učit z konferencí, mentorů, knih a dalších zdrojů, tím více příležitostí jsem měl k růstu a vývoji. I když tyto investice často vyžadovaly mé omezené zdroje peněz, neustále vytvářely dramatické výnosy.

Úspěch nepřichází z toho, že zůstaneme stejní; pochází ze schopnosti přizpůsobit se a změnit. Nakonec jsem si stanovil roční cíl učit se více, být více a sloužit více než rok předtím.

Nemůžeš to udělat sám

Na začátku své kariéry jsem měl myšlení „já proti jiným osobním trenérům“. Koneckonců jsme soutěžili o klienty. Proč bych s nimi sdílel své znalosti nebo poznatky? Proč bych měl chtít poslouchat, co říkají? Měl jsem pravdu, oni se mýlili, a když si to klienti uvědomili, vybrali by si moje služby. Stydím se říct, že jsem tuto mentalitu přijal během prvních let své kariéry.

Není divu, že jsem si začal připadat jako na ostrově. Bez schopnosti oslovit ostatní v podobné situaci bylo těžké růst. Když došlo na pomoc mým klientům a růst mého podnikání, jediné znalosti, ze kterých jsem mohl čerpat, byly moje vlastní. Zdráhal jsem se však přijmout myšlenku hledat mentora. Měl jsem pocit, že je budu obtěžovat. Naštěstí to byla rada mentora, která mi umožnila prolomit toto „ostrovní“ myšlení.

Místo hromadění mých znalostí a zkušeností mě můj mentor nabádal, abych je sdílel s ostatními profesionály prostřednictvím mluvení, blogů a dalších platforem. Začal jsem s posilovnou, kde jsem pracoval. Na začátku jsem se zdráhal, protože jsem nechtěl pomoci své konkurenci. Rychle jsem si uvědomil, že čím více toho sdílím, tím více toho budou sdílet se mnou, a já jsem mohl lépe sloužit svým klientům a efektivněji rozvíjet svou kariéru.

Nakonec jsem vytvořil síť profesionálů z celých Spojených států, která se v průběhu let rozšířila o profesionály na cvičení téměř ze všech kontinentů (promiň Antarktidy!). Ochota podělit se o své znalosti a naslouchat ostatním poskytla nekonečné příležitosti jak mým klientům, tak mně.

Poslouchání je zásadní

Když jsem začal s osobním tréninkem, nemohl jsem se dočkat, až se podělím o své znalosti. Ostatně věřil jsem, že to je především to, za co mě klienti platí. Samozřejmě, toto myšlení vytvořilo velmi jednostranný rozhovor mezi mými klienty a mnou – „Pokud chcete zhubnout, musíte udělat toto“ – a tím to skončilo. Když klienti neudělali to, co jsem jim řekl, byl jsem zmatený. Soudila jsem je. Myslel jsem si, že jsou líní. Jakékoli chování, které nesplňovalo plán, bylo zjevně selháním síly vůle a odhodlání, a já bych k jejich výmluvám naklonil uši.

Po několika letech frustrace jsem učinil důležitý objev. Když se klienti poprvé objeví u osobního trenéra, jsou ve velmi zranitelné pozici. V podstatě přiznávají porážku a potřebují pomoc od tohoto často mladšího, zdatnějšího člověka. Cíle, které chtějí sdílet, mají často více společného s konvencí než skutečnou potřebou založenou na hodnotě.

Například „chci zhubnout“ je očekávaný cíl spojený s vyhledáním rady osobního trenéra. Novému klientovi obecně vyhovuje tento cíl sdílet. Novému klientovi by však bylo mnohem méně příjemné sdělit něco jako „Chci se znovu cítit sebevědomě. Moje vztahy a myšlení se léta točí na negativní spirále a moje zdraví platí cenu.“

Pokud je odborník na zdraví a cvičení ochoten slyšet pouze „chci zhubnout“ a jít dál, přichází o příležitost řešit to, co klient skutečně chce a potřebuje. V předchozím příkladu se osobní trenér, který skutečně naslouchá svému klientovi během prvních několika společných týdnů a provádí pozorování nezávisle na úsudku, dokáže naladit na důležitost toho, co klient skutečně chce a potřebuje. Osobní trenér pak může přizpůsobit jejich očekávání, programování a přístup.

Je pravděpodobné, že pouhé dostavování se na relace je pro klienta mocným krokem správným směrem. Možná se potřebují smát a bavit se pohybem, místo aby dodržovali stanovené protokoly. Když trenér dokáže určit, co klient skutečně chce a potřebuje, proces dosahování objektivnějších cílů se stává snadnějším a udržitelnějším.

Protože se těším na dalších 20 let jako profesionál na cvičení, doufám, že vám toto ohlédnutí poskytlo určitý pohled na to, jak se můžete každý rok naučit více, být více a sloužit více.

Staňte se osobním trenérem s certifikací ACE a pomozte lidem žít zdravější a šťastnější život

Získejte certifikaci

Rostoucí náklady na zdravotní péči a bezprecedentní počet Američanů, kteří každoročně vyhledávají léčbu, kladou na rodiny v celé zemi ohromnou zátěž. Často byli nuceni zaplatit účet za rostoucí pojistné – i když jsou zdraví a nevyhledávají léčbu.

Tento jednoduchý fakt – kdo platí za rostoucí náklady na zdravotní péči – podnítil debatu v politické sféře, na zpravodajských sítích a dokonce i na firemních setkáních po celé zemi.

V červnu Nejvyšší soud USA potvrdil Affordable Care Act (ACA), zákon původně napsaný Sněmovnou reprezentantů USA a podporovaný Obamovou administrativou, jehož cílem bylo učinit pojištění dostupnější pro všechny Američany.

Rozhodnutí nejvyššího národního soudu následně zaplavilo web a nepochybně se stalo tématem rodinných večeří a v zasedacích místnostech společností.

I když zůstává neznámé, jak ACA ovlivní náš systém zdravotní péče, my v American Council on Exercise (ACE) věříme, že skutečný kořen krize zdravotní péče nepochází jen ze zvyšování pojistného nebo sporu o to, kdo bude platit účet – je to pramení také z obezity.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí je 1 ze 3 dospělých v naší zemi obézní, což znamená, že 33,8 % naší populace je vystaveno vyššímu riziku srdečních onemocnění, mrtvice, cukrovky 2. typu a některých typů smrtelných rakovin. Toto riziko znamená větší poptávku po zdravotní péči, více léků a více zameškaných dnů v práci.

V roce 2009 USA utratily neuvěřitelných 2,5 bilionu dolarů na náklady na zdravotní péči – polovina z nich pocházela z daní Medicare a Medicaid, druhá polovina ze soukromého pojištění a kapesných výdajů.

Stačí se podívat na statistiky obezity a není těžké zjistit, kde se tyto náklady vzaly. Podle Národního institutu pro diabetes a onemocnění trávicího traktu a ledvin (NIDDK) lidé klasifikovaní jako obézní platí v průměru za zdravotní péči o 1 429 dolarů (42 procent) více než jedinci s normální hmotností.

Epidemie a související podmínky způsobily, že náklady na zdravotní péči pro průměrného Američana dosahují celkových 8 000 USD ročně. V zemích jako Anglie, Německo, Kanada a Francie jsou výdaje na zdravotní péči podle Gallupa méně než poloviční.

To vše jsou střízlivá fakta, zvláště pro fitness profesionály, kteří jsou hrdí na to, že mění životy Američanů. Jsou to fakta, která znamenají, že máme svou práci nad hlavu.

Do budoucna se naše zaměření v ACE zaměří na zmírnění krize zdravotní péče tím nejlepším způsobem, jak umíme – vymýcením epidemie obezity a pomocí lidem žít jejich nejzdravější životy.

Jak se Amerika posouvá do nového věku zdravotní péče, je nyní na nás, abychom uznali, že klíč ke zdravějšímu národu začíná přijetím zdravého životního stylu. Víme, že značné části nákladů na zdravotní péči lze předejít dlouhodobým přijetím cvičení, správné výživy a wellness programů. A díky tomu víme, že povzbuzování lidí, aby se doma i na pracovišti lépe rozhodovali, bude mít neuvěřitelný dopad na naše celkové zdraví – a naše peněženky.

Spíše než být přemoženi miliony lidí trpících obezitou a nemocemi souvisejícími s obezitou, ACE chápe tuto výzvu jako příležitost.

Naše poslání stavět mosty mezi fitness průmyslem a korporátní Amerikou a poskytovat vzdělávání a výzkum pro veřejnost má obnovený pocit naléhavosti. Tato partnerství – jako vždy – budou doplňovat práci, kterou děláme při rozšiřování naší armády dobře vzdělaných fitness profesionálů, kteří umožňují Američanům provádět pozitivní změny.

Nyní, když skončil přestupný den a oficiálně začal březen, je čas oslavit Národní měsíc výživy. Jeho oslava vám může pomoci být zdravější a zůstat – nebo se vrátit – na cestě k novoročním předsevzetím.

Tuto měsíční nutriční vzdělávací a informační kampaň vytváří Akademie výživy a dietetiky. Letošním tématem je „Get Your Tale in Shape“ a kampaň se zaměřuje na pomoc Američanům „vybírat si informovaná jídla a [rozvíjet] zdravé stravovací návyky a fyzické aktivity“.

Prezidentská rada pro fitness, sport Výživa poskytla tyto tipy, které vám pomohou oslavit:

Zkuste vyměnit sklenici na sušenky za košík naplněný ovocem.Ujistěte se, že se ke každému jídlu podává zelenina. Zařaďte je do věcí, o kterých jste nikdy nepomysleli, jako jsou omelety, těstoviny nebo smoothies.Pro kontrolu porcí použijte menší talíře.Při vaření vynechejte přidávání soli, místo toho použijte bylinky a koření k dochucení.

Zdroje a tipy ACE, které vám pomohou získat chytřejší přístup k výživě:

Odborníci ACE odpovídají na všechny vaše běžné otázky týkající se výživyStrategie pro plánování zdravých jídel a svačin (od registrovaného dietologa, který si udržel úbytek hmotnosti 172 liber!)Přečtěte si, jak skladovat zdravou spížFit Food: Jíst dobře po celý život (kniha obsahuje více než 200 receptů, které obsahují 21 Fit potravin, které chrání před rakovinou a srdečními chorobami) https://recenzeproduktu.top/moring-slim/

Zde je další důvod, proč milovat svého čtyřnohého nejlepšího přítele: Díky svému psovi budete s větší pravděpodobností fit a budete chodit rychleji.

Podle průzkumu zveřejněného agenturou Reuters jsou psi důvodem, proč dvě třetiny, neboli 66 procent, majitelů chodí každý týden ven. Koneckonců, pes potřebuje, aby pršelo nebo svítilo!

Mluvčí ACE, Shirley Archer, byla v článku citována a řekla, že psi jsou skvělí partneři při cvičení – nabízejí energii, nadšení a sociální podporu, která vás udrží v chodu.

Přítel, který vás motivuje k aktivnímu životnímu stylu, je opravdu nejlepší přítel.

Je váš pes vaším fitness motivátorem? Řekněte nám jak!

Aby ACE vyhověla potřebám měnícího se trhu jak v oblasti zdraví a fitness, tak ve vzdělávání, spouští zcela nový studijní program osobního trenéra ACE. Tento program byl od základu navržen tak, aby vzdělával a připravoval budoucí certifikované osobní trenéry, aby byli úspěšní ve své kariéře fitness, a zahrnuje kvalitní informace založené na důkazech do vícerozměrného vzdělávacího zážitku, který uspokojuje specifické potřeby dospělých studentů. V celém programu se používají případové studie, grafika, obrázky a videa, které studentům pomáhají pochopit, jak aplikovat znalosti a principy, které se učí, na scénáře reálného světa s klienty.  

Published
Categorized as Blog