O czym rozmawialiśmy w zeszły wtorek na temat takich a takich” – powie…

O czym rozmawialiśmy w zeszły wtorek na temat takich a takich” – powie…

„To leczenie zostało dobrze przyjęte przez pacjentów i rodziny, podatność na leczenie była wysoka i nie wystąpiły żadne klinicznie istotne skutki uboczne. TNS ma ogromny potencjał jako dodatkowa opcja do zarządzania ADHD. "

Sądząc po tych wynikach, leczenie może potrwać do czterech tygodni, aby przynieść jakiekolwiek korzyści. FDA zaleca, aby po tym punkcie pacjenci konsultowali się ze swoimi lekarzami, aby ocenić, jak powinna przebiegać opieka.

Alan Manevitz, MD, psychiatra, który leczy młodzież i dorosłych z ADHD w Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku, dostrzega potencjał tego produktu u swoich pacjentów. „Badanie wydawało się pokazywać, że uwaga i nadpobudliwość poprawiły się w krótkim okresie u osób otrzymujących stymulację elektroniczną” – mówi dr Manevitz, który nie był zaangażowany w badanie. „Rozważałbym to, szczególnie dla tych, którzy nie zareagowali dobrze na powszechnie stosowane stymulanty [takie jak Ritalin (metylofenidat) i Adderall (amfetamina)]. ”

Chociaż system eTNS wydawał się bezpieczny, nie powodując żadnych poważnych zdarzeń niepożądanych, FDA wymienia skutki uboczne, takie jak senność, wzrost apetytu, problemy ze snem, zaciskanie zębów, ból głowy i zmęczenie.

Obecnie system eTNS nie jest objęty ubezpieczeniem. NeuroSigma szacuje koszt zestawu startowego na około 900 USD. Firma biotechnologiczna zachęca konsumentów zainteresowanych produktem do kontaktu ze swoim zespołem wsparcia pacjentów.

Ponieważ objawy ADHD mogą być długotrwałe i mogą utrudniać normalny rozwój dziecka, Manevitz wzywa do przeprowadzenia dalszych badań, aby zrozumieć długoterminowy wpływ urządzenia na rozwój mózgu i czy można je stosować w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak leki i terapia behawioralna. .

„Z eTNS to dopiero początek” — mówi Manevitz. „Myślę, że to przemyślane badanie i zobaczymy, jak to się potoczy w czasie. ”

Dodaje, że pozostają pytania: czy rezultaty się utrzymają? Czy są jakieś inne potencjalne skutki uboczne, które pojawią się z czasem? Jak to działa w połączeniu z innymi zabiegami?

„Urządzenie ma potencjał, aby wejść w paradygmat leczenia, ale nie jest to magiczna kula, która leczy ADHD lub pojedynczo wprowadza ADHD w remisję” – mówi Manevitz.

Zapisz się do naszego biuletynu Mental Wellness!

Najnowsze w ADHD

18 znaków ostrzegawczych, które Twoje dziecko może mieć ADHD

Czy wiercenie się i nieuwaga Twojego dziecka to normalne zachowanie w dzieciństwie, czy może to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi? Dowiedz się znaków, że. . .

Beth W. Orenstein13 marca 2020 r.

Jak wychować ADHD u lekarza?

Myślisz, że możesz mieć zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi? Istnieje właściwy i zły sposób, aby poradzić sobie z tym problemem z lekarzem.

Autor: Elizabeth Shimer Bowers13 marca 2020 r.

10 wskazówek, jak radzić sobie z nadpobudliwym dzieckiem

Do 15 listopada 2017 r.

Żonaty z osobą dorosłą z ADHD?

Do 14 listopada 2017 r.

Lepszy sen dla dorosłych z ADHD

Do 14 listopada 2017 r.

Zajęcia pozaszkolne dla dzieci z ADHD

Sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci z ADHD może pomóc w poprawie uwagi i zmniejszeniu objawów ADHD. Dowiedz się, jak wybrać zajęcia pozalekcyjne dla Twojego . . .

Madeline R. Vann, MPHF, 18 lutego 2016 r.

Wygranie wojny o obowiązki z ADHD Kids

Nakłonienie dzieci do wykonywania swoich obowiązków nigdy nie jest łatwe. Strategie te mogą pomóc, gdy ADHD jest czynnikiem komplikującym.

Beth W. Orenstein 3 lipca 2014 r.

Wskazówki dotyczące przetrwania dla rodziców dzieci z ADHD

Rodzicielstwo dziecka z ADHD może być stresujące. Te wskazówki dotyczące przetrwania pomogą ci poradzić sobie nawet w najtrudniejsze dni.

Beth W. Orenstein 8 lipca 2010 r.

Zarządzanie ADHD po zmianie rutyny

Dzieci z ADHD potrzebują ustalonej rutyny, ale realistycznie nie zawsze jest to możliwe. Dowiedz się, jak ułatwić dziecku przejścia.

Beth W. Orenstein 8 lipca 2010 r.

Demi Lovato jest trzeźwa w Kalifornii: co to znaczy i czy jest bezpieczna?

Dowiedz się, jak to „umiarkowane” podejście może wpłynąć na Twoje zdrowie.

Autor: Katie Williams, 23 kwietnia 2021 r"

Kiedy jeden partner żyje z ADHD, a drugi nie, może się wydawać, że oboje postrzegają świat inaczej. Zdrowie na co dzień

Kiedy twój współmałżonek ma ADHD w wieku dorosłym, łatwo jest błędnie zinterpretować brak uwagi, dezorganizację i rozproszenie uwagi jako lenistwo lub egoizm. Ale dzięki empatii i pracy zespołowej możesz pomóc swojemu partnerowi poprawić umiejętności słuchania i wzmocnić swoje małżeństwo. Oto 5 wskazówek, które można wypróbować od psychiatrów, dorosłych z ADHD i ekspertów od związków… Melissa Orlov, 51 lat, z Wayland w stanie Massachusetts, i jej mąż, George, byli w separacji i zmierzali do rozwodu w 2006 roku. Potem zdali sobie sprawę z zespołu nadpobudliwości psychoruchowej u dorosłych (ADHD), który został zdiagnozowany zaledwie dwa lata wcześniej, był sednem ich problemów. „Mieliśmy słabą komunikację i było dużo złości z mojej strony” – mówi Orłow. „Byłem kimś w rodzaju rodzica, a on był moim dzieckiem. Był rozkojarzony, a ja zinterpretowałam to, jako że mnie nie kochał. Dopiero po tym, jak George poznał kogoś, kto miał ADHD – i zobaczył, jak trudno jest się z nim porozumieć – zdał sobie sprawę, jak bardzo jego żona walczyła w małżeństwie. Postanowili zostać razem i pracować zarówno nad ADHD George’a, jak i reakcją Melissy na to. Dziś ich małżeństwo jest szczęśliwe i pełne miłości, a niedawno obchodzili 22. rocznicę ślubu, mówi Orłow, który bloguje na ADHDMarriage. com i napisał książkę The ADHD Effect on Marriage: Understand and Rebuild Your Relations in Six Steps (Specialty Press). „Chociaż byłem nieszczęśliwy, mój mąż i ja mieliśmy całkowicie normalny związek, gdy jeden ma ADHD, a drugi nie – i nie mają do czynienia z ADHD” – mówi Orłow. Typowe objawy ADHD – rozpraszanie uwagi, impulsywność, dezorganizacja – wpływają również na innych członków rodziny, zwłaszcza jeśli mieszkają pod jednym dachem. Oto 5 typowych objawów małżeństwa z osobą dorosłą z ADHD i sposoby ich rozwiązania.

Objaw nr 1 osoby dorosłej z ADHD: nie możesz się porozumieć Nie tylko dorosłym z ADHD może być trudno nadążać za rozmową, ale także nadążać za tokiem myślenia współmałżonka. „[Moja żona i ja] będziemy rozmawiać, kiedy nagle jej następne zdanie będzie pochodziło z poprzedniej rozmowy, którą mogliśmy mieć kilka dni lub nawet tygodni temu – tak, jakby nadal była częścią obecnej rozmowy”, mówi Kris Girrell z Bostonu. (Żona Girrell, która poprosiła o zachowanie anonimowości, ma ADHD.) „Dorosły mózg z ADHD inaczej sortuje informacje” – wyjaśnia Orłow. „Twój partner doświadcza świata inaczej. „Na przykład może się wydawać, że twój małżonek cię nie słucha, ale tak naprawdę po prostu zgubił to, co powiedziałeś. Może nie wie, jak ci powiedzieć, że nie nadąża z rozmową lub nie wie, jak opisać sposób, w jaki jego mózg przeskakuje między tematami. Rozwiązanie: Bądź empatyczny – i jasny. To może pomóc twojemu partnerowi poprawić umiejętności słuchania, mówi psychiatra Edward Hallowell, MD. Jest współautorem Married to Distraction: Restoring Intimacy and Strengthening Your Marriage in an Age of Interruption (Ballantine Books) wraz z żoną Sue George Hallowell i Orłowem. „Upewnij się, że masz jego uwagę, zanim zaczniesz mówić” – mówi. Może to być tak proste, jak rzucenie mu spojrzenia w oczy. „Bądź zwięzły i rzeczowy. Nie idź na długie monologi – dodaje. Stwórz otwarty dialog. Poinformuj swojego partnera, że ​​nie będziesz go osądzać, jeśli nie będzie mógł nadążyć i zachęć go do mówienia. Jeśli musisz często się powtarzać, wiedz, że nieuwaga jest po prostu jednym z objawów ADHD i staraj się nie denerwować ani nie denerwować się, mówi Orłow. Girrell i jego żona opracowali kilka skutecznych strategii komunikacji, aby poprawić umiejętności słuchania między nimi. Kiedy żona Girrella szybko wskakuje w nową rozmowę, która nie ma dla niego sensu, po prostu mówi: „Kontekst?” „O czym rozmawialiśmy w zeszły wtorek o takich a takich” – powie.

ADHD Adult Symptom #2: Nie otrzyma leczenia Zaprzecza, że ​​ma ADHD lub opiera się leczeniu, ponieważ może to oznaczać duże zmiany w stylu życia. Ponadto z ADHD wiąże się czasem negatywne piętno. „Ludzie, którzy nie są zdiagnozowani i zmagają się z ADHD przez całe życie, nawet o tym nie wiedząc, przez lata przyjęli tyle negatywnej krytyki – ze strony rodziców, małżonków, nauczycieli, szefów itp. – że ich obraz siebie może legnąć w gruzach” mówi Donald Haupt, MD, psychiatra z Filadelfii w prywatnej praktyce i współautor The Complete Idiot’s Guide to Adult ADHD(Alpha). „Może przyswoili gdzie kupic nanovein sobie myśl, że ich porażki wynikają wyłącznie z braku wysiłku lub wrodzonej głupoty, a wszystko inne to tylko wymówki” – dodaje. Rozwiązanie: Zachęcaj, nie zamawiaj. „Nie mów mu, że musi się z kimś zobaczyć” – mówi dr Haupt. „Zamiast tego zadawaj pytania, zanim zasugerujesz, ponieważ to angażuje go w podejmowanie decyzji” – radzi. „Poproś osobę trzecią – na przykład przyjaciela lub lekarza rodzinnego – o zważenie lub wręczenie mu książki na ten temat, aby mógł się sam nauczyć. „I powinieneś uczestniczyć w procesie leczenia ADHD. Oprócz terapii dla par, leczenie ADHD współmałżonka może również obejmować leki, terapię solo lub jedno i drugie, mówi dr Haupt. „Ważne jest, aby wiedzieć, że zachowanie dorosłego z ADHD nie jest umyślną złośliwością” – mówi dr Hallowell. „Dlatego wspólne spotkanie może naprawdę coś zmienić” – dodaje. ADHD Dorosły objaw nr 3: Czujesz się zaniedbany„Gdybyś zapytał mojego męża, [on pomyślał], że nasze małżeństwo było wspaniałe”, mówi Orłow o ich związku przed diagnozą. „Ale czułem się przygnębiony i samotny. „Ponieważ dorosły z ADHD tak łatwo się rozprasza, często spędza dużo czasu na innych wysoce stymulujących rzeczach, zamiast skupiać się na swoim partnerze” – mówi dr Haupt.

Rozwiązanie: Zaplanuj kilka razy. Stwórz rutynę, która skłoni twojego współmałżonka – i ciebie – do wygospodarowania czasu na twój związek. „Ktoś z ADHD będzie miał znacznie łatwiejszy czas, jeśli ma strukturę”, mówi dr Haupt. Spróbuj użyć kalendarza oznaczonego kolorami. Jeśli twój współmałżonek przechowuje swój harmonogram pracy na smartfonie, poproś go, aby zaczął ustalać daty z tobą również na swoim telefonie. Wykorzystaj ten czas, aby wspólnie zjeść posiłek lub wykonać inną czynność, nawet jeśli po prostu siedzisz i czytasz w tym samym pokoju, mówi Orłow. „Planowanie czasu ze współmałżonkiem może pomóc w ominięciu specyficznego objawu ADHD, który zwykle przeszkadza, utrudniając parze znalezienie czasu razem” – dodaje Orłow. „Kiedy jedno jest wolne, drugie jest rozproszone. Kiedy rozproszony partner jest wreszcie wolny, partner bez ADHD robi coś innego”, mówi. Kilka godzin stopniowo stanie się rutyną, a współmałżonek może łatwiej zapamiętać, aby się na to pojawić – bez konieczności planowania tego. ADHD Adult Symptom #4: Twój dom jest zdezorganizowany „Wróciłem do domu i znalazłem na podłodze kręgi z rachunkami i dokumentami” – mówi Girrell. „Kiedyś lubiłem mieć nieco wyprostowany dom, ale musiałem z tego zrezygnować. Dorosły z ADHD często przerywa zadanie przed jego zakończeniem lub „utrzymuje rzeczy w pobliżu”, zamiast je odkładać. To może doprowadzić innych do szaleństwa. Rozwiązanie: znajdź szczęśliwy środek. Podobnie jak w przypadku większości różnic w relacjach, będziesz musiał iść na kompromis. „Oprzyj się pokusie wkroczenia i oczyszczenia ich dezorganizacji” – mówi dr Haupt.

Dla osoby dorosłej z ADHD bałagan może mieć sens. Do tego duża presja na współmałżonka, żeby sprzątać dla dwóch osób – i to jest przepis na urazę. Zamiast tego zdecyduj, które stosy powinny być uporządkowane, a które mogą pozostać bałaganem. „ADHD nie powinno być używane jako wymówka do pozostania niezorganizowanym” – mówi Orłow. „Ale to nie znaczy, że zmienisz współmałżonka w zorganizowaną osobę” – dodaje. „Dopóki możesz dostać się do miejsca, w którym dezorganizacja nie przeszkadza w małżeństwie, bądź z tym w porządku. „Zastanów się również nad zatrudnieniem profesjonalnej gospodyni domowej, organizatora, płatnika rachunków lub księgowego do wykonywania zadań, w których Twój partner nie jest najlepszy – dzięki czemu poczujesz mniejszą presję. Outsourcing na rzecz strony trzeciej może sprawić, że nie stanie się to problemem. Dorosły z ADHD Objaw nr 5: Twój partner wydaje się leniwy Dorosły z ADHD może mieć problemy z wstawaniem rano, dogadywaniem się ze współpracownikami, kończeniem projektów lub robieniem papierkowej roboty, mówi dr Haupt. „Mój mąż nie mógł wstać rano, dopóki nie zadziałał jego lek” — mówi Tawnee Madlen z San Diego, której mąż ma ADHD. „Przed snem nie pamiętał, aby przygotować lekarstwo na następny poranek, więc kiedy nadszedł czas, aby wstać, nie mógł” – mówi. – Potem spał do południa. „Te rzeczy mogą przeszkadzać w osiągnięciu sukcesu w pracy – i sprawić, że ty, partner, poczujesz się jak rodzic, biorąc odpowiedzialność za pisanie rachunków, zarabianie pieniędzy, a nawet upewnianie się, że bierze leki. Rozwiązanie: Stwórz plan działania. Przypomnij sobie, że niemożność wykonania prostych zadań jest jednym z objawów ADHD. Nie oznacza to, że twój partner chce uchylać się od odpowiedzialności. Chociaż leczenie ADHD lekami może pomóc, nie jest to kompletne rozwiązanie. Będziesz musiał pomóc swojemu współmałżonkowi nauczyć się systemów, które pomogą mu funkcjonować bardziej efektywnie i wydajnie. „Ułatwiliśmy sobie poranki dzięki wspólnemu wchodzeniu w rutynę” — mówi Madlen. „Każdej nocy upewniamy się, że pigułki są gotowe z drinkiem na szafce nocnej na rano. ”

Następnie przyjrzyj się bliżej umiejętnościom współmałżonka. „Odpuszczam mojemu mężowi trochę luzu, ponieważ pomaga w obszarach, w których może się lepiej skoncentrować, takich jak dbanie o samochody i zmywanie naczyń” – mówi Madlen. Jeśli ma problemy w pracy, oprzyj się pokusie narzekania lub serwowania twardej miłości. „Zadawaj mu pytania” — mówi dr Haupt. „Jeśli nie dogaduje się ze swoim szefem, powiedz:„ Powiedz mi, jak działa szef. Następnie zapytaj: „Czy masz jakieś pomysły, jak to ulepszyć?”. Zachęcaj współmałżonka do poprawy swoich mocnych stron – a jego słabości nie będą miały większego znaczenia. Mógłby nawet rozważyć zmianę kariery na coś bardziej dopasowanego do jego umiejętności. Aby uzyskać więcej fachowych porad i informacji, odwiedź nasze Centrum Zdrowia dla Dorosłych ADHD. Ile wiesz o ADHD? Czy walczysz z nieuwagą i niepokojem? Możesz mieć zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Około 8-9 milionów dorosłych ma ADHD. Wielu dorosłych nie jest świadomych swojego zaburzenia, ponieważ nigdy nie zostało ono zdiagnozowane w dzieciństwie. Dowiedz się, ile wiesz o tym powszechnym zaburzeniu.

Zapisz się do naszego biuletynu Mental Wellness!

Najnowsze w ADHD

18 znaków ostrzegawczych, które Twoje dziecko może mieć ADHD

Czy wiercenie się i nieuwaga Twojego dziecka to normalne zachowanie w dzieciństwie, czy może to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi? Dowiedz się znaków, że. . .

Beth W. Orenstein13 marca 2020 r.

Jak wychować ADHD u lekarza?

Myślisz, że możesz mieć zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi? Istnieje właściwy i zły sposób, aby poradzić sobie z tym problemem z lekarzem.

Autor: Elizabeth Shimer Bowers13 marca 2020 r.

FDA zatwierdza urządzenie do stymulacji nerwów w ADHD

Gadżet wielkości telefonu komórkowego wysyła do mózgu sygnały terapeutyczne, aby leczyć zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi u dzieci.

Przez Don RaufKwiecień 26, 2019

10 wskazówek, jak radzić sobie z nadpobudliwym dzieckiem

Do 15 listopada 2017 r.

Lepszy sen dla dorosłych z ADHD

Do 14 listopada 2017 r.

Zajęcia pozaszkolne dla dzieci z ADHD

Sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci z ADHD może pomóc w poprawie uwagi i zmniejszeniu objawów ADHD.

Published
Categorized as Blog